Dribble Nedir ? Nasıl Kullanılır ?


557 shares

Dribble 2009 yılında kurulan, tasarımcıların yaptıkları işleri paylaşmasını ve o paylaşım üzerinden diğer tasarımcılardan fikir almasına olanak sağlayan tasarım paylaşım sitesi diyebiliriz. Davetiye yöntemi ile çalışır. Yani kendinizi kanıtlamanız lazım bu da sitenin kaliteli içeriklerle dolup taşmasını sağlıyor.

Siteye üye olacaksanız 3 çeşit üyelik tipi vardır. Tasarımcı arıyorsanız “I’m here to hire designers.” seçeneğini seçerek üye olabilirsiniz. Tasarımcı iseniz “my here to share my design work” seçeneğini seçmelisiniz. Sadece ilham almak istiyorsanız “i’m here for inspiration” seçeneği size göre.

Tasarımcı olarak üye olursanız Prospect (muhtemel oyuncu) oluyorsunuz ve bir başka tasarımcının sizin portfolyonuzu inceleyip site için yeterli olup olmadığınıza bakıyor ve bu şekilde tasarım kalitenizi arttırmaya çaba sarfediyorsunuz.

Dribble’de tasarımcılar shot dediğimiz günlük üzerinde çalıştıkları tasarımları paylaşıyorlar. Beğendiğiniz tasarımları site üzerinde kaydedip Bucket özelliği ile kategorize edebilirsiniz, böylece daha sonra dönüp projenizle alakalı bir ilhama ihtiyacınız var ise bakabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir tasarım oldu bu ve bu tasarımı biraz daha geliştirmek istiyorsunuz. Rebound özelliği ile tasarımı geliştirip ilgili tasarımcıyla paylaşabilirisiniz.


Like it? Share with your friends!

557 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

What's Your Reaction?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful