Sketch! Nerden Başlamalı


447 shares

Günümüzde popüler olan Sketch programını öğrenip kullanıp diğer tasarımcı arkadaşlarınızdan geri kalmak istemiyorsanız size bir kaç site önerebilirim.

Bir çok şirketin kendi uygulamalarını tasarlamak için kullandığı UI/UX tasarım programı tasarımcılar için adobe programlarının yanına öğrenmeleri ve kendilerini geliştirmeleri gereken yeni araçları olacak.

Photoshop veya illustrator kullanıcısı iseniz sketch programını öğrenip ona aşina olmanız çok zor değil ve hatta kullandıkça kolaylıklarını göreceksiniz, yine de bazı noktalarda Photoshop’tan yardım almak zorunda kalacağınıza eminim.

Sketch’in öne çıkma nedenlerinden biri özellikle mobil tarafta birden çok ekranı tasarlayıp birbirine bağlamanın oldukça kolay ve zevkli olduğunu söylemem gerek, bunun dışında vektörel svg çizimleri oluşturmanıza imkan sağlıyor.

Dezavantajı ise biraz pahalı ve windows sürümünün olmaması, eğer windows kullanıcı iseniz Sketch için mac almanız gerekecek.

Tabiki alternatifleride mevcut. Adobe’nin Adobe XD ve windows’un ücretsiz aracı Lunacy, online ve aynı zamanda masaüstünde de olan figma oldukça iyi alternatifler. Sketch’i kullandıktan sonra bu alternatifleride kullanmanız çok zor olmayacaktır.

Yeni başlayacaklar için ücretsiz eğitim burada
Biraz daha gelişmiş eğitimler burada
Ücretsiz sketch dosyaları da burada


Like it? Share with your friends!

447 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

What's Your Reaction?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful