Ücretsiz İkon Kaynakları


457 shares

Projelerimizde ikonlara her zaman olmasa da ihtiyacımız oldu oluyor olacak. Bu ihtiyaçları kendimiz eğer basit bir ikonsa çizerek veya objeye bakıp üstünden geçip çizerek elde edebiliriz. Bunun daha kolay yolu ücretsiz ikon sağlayan ve büyük arşivleri sizlere sunan web sitelerinden yardım almak zaman açısından güzel bir avantaj sağlayacaktır.

Tasarım projelerinde zaman önemli bir unsur ayrıca ilham verici ikonların tasarım ile uyumluluğu da önemli. Geniş arşivi olan bu siteler size düşünüp ilham verip yapacağınız işi ne kadar daha güzelleştirebilir ve müşterinizin isteklerine cevap verir hale getireceğiniz zamanı imkanı verecektir.

flaticon.com

Ücretsiz ikon sitelerinin en popüleri desek yalan olmaz. Birçok kategoride ikon bulmanız olası, premium içerikleride mevcut.

iconfinder.com

Bu sitede benzer bir hizmet vermekte, 3 farklı formatta ikonları indirip isterseniz düzenleyip kullanabilirsiniz.

icons8.com

Ücretsiz bir şekilde ikonları indirebilirsiniz ancak sadece png formatında ayrıca indirmeden önce renk ayaları vs gibi düzenlemelerde yapabilirsiniz.
Blue UI ve Gradient Line ikonları oldukça güzel tavsiye ederim.

feathericons.com

Sıklıkla kullanacağınız ikonları bir arada indirebileceğiniz bir site, svg formatı olduğu için istediğiniz gibi düzenleyip kullanabilirsiniz. Elinizin altında bulunması gereken ikonlar diyebiliriz.

fontawesome.com

Ücretli ikonların daha fazla olduğu yine de içerisinde ücretsiz ikon bulabileceğiniz bir site daha.

iconmonstr.com

Şahane bir site daha halen aradığınızı bulamamış olma ihtimaline karşı. 4 farklı formatta indirebilirsiniz.

dryicons.com

İkonları tek tek ve setler halinde indirebileceğiniz başka şahane bir site daha ve ücretsiz.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, siz de bildiğiniz siteleri yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayracı çok kullanacağınız ikonlar olacaktır düzenli ve iyi bir arşiv tutmanız size fayda sağlayacaktır, bedava diye her şeyi indirmemeye özen gösterin


Like it? Share with your friends!

457 shares

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

What's Your Reaction?

Unuseful Unuseful
1
Unuseful
Useful Useful
1
Useful